Monika Gécziová Kultúra

Rodina na prvom mieste: Svoj medzinárodný deň oslávili aj rodiny z nášho mesta, FOTO

15. máj ako Medzinárodný deň rodiny sa oslavuje na celom svete. Inak tomu nie je ani u nás. Svoj deň si užili aj tie popradské.

Ilustračný obrázok k článku Rodina na prvom mieste: Svoj medzinárodný deň oslávili aj rodiny z nášho mesta, FOTO
75
Galéria
Foto: Monika Gécziová

Ešte v roku 1993 vyhlásilo valné zhromaždenie OSN 15. máj za Medzinárodný deň rodiny. Na Slovensku sa s verejnými oslavami tohto dňa začalo pred jedenástimi rokmi a medzi prvými Deň rodiny začalo organizovať aj Občianske združenie (OZ) Centrum pre rodinu z Popradu.

„OZ vzniklo v roku 2001 s cieľom organizovať rôzne pro-rodinné aktivity v meste Poprad a jednou z nich bol i Deň rodiny. Keď sme k združeniu neskôr pridali aj súkromnú materskú školu a komunitnú základnú školu, tento deň sme organizovali naďalej pre rodičov našich detí,“ uviedla Beáta Spodná, zakladateľka OZ Centra pre rodinu a riaditeľka Montessori akadémie v Poprade.

V tomto roku prebiehajú verejné oslavy Dňa rodiny v mesiacoch máj a jún vo viac ako tridsiatich mestách a obciach na celom Slovensku, pričom cieľom je dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti. „Tento rok sme sa spolu s Materským centrom Bambino rozhodli zorganizovať Deň rodiny ako verejnú akciu pre všetky rodiny nášho mesta,“ ozrejmila Spodná.

V rámci osláv, ktoré prebehli v piatok 7. júna v OC Max v Poprade, sa v kultúrnom programe predstavili všetky deti z Montessori akadémie. Okrem toho tu boli pre detičky a ich rodičov pripravené tvorivé dielne, súťažné stanovištia či Montessori workshopy. Nechýbala ani tombola s cenami pre celú rodinu. A najmenších tiež prišlo potešiť divadielko Hoki Poki so svojim predstavením Chlebík.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM