Pavol Krupka Kultúra

Tatranský divadelný festival Stretnutia privíta aj hviezdy európskeho formátu

Vo Vysokých Tatrách sa v piatok začína 10. ročník tatranského divadelného festivalu. Počas troch dní uvidia Tatranci i návštevníci našich veľhôr celkovo šesť predstavení.

Ilustračný obrázok k článku Tatranský divadelný festival Stretnutia privíta aj hviezdy európskeho formátu
Zdroj: Dnes24.sk

„Predstavenia budú v jednotlivých mestských častiach, a to v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci, Hornom Smokovci a Novom Smokovci,“uviedol Ján Bendík z tatranského Mestského úradu. Dve z predstavení sú venované deťom. Prvé z nich Ako psíček a mačička v podaní divadla Babadlo z Prešova je na programe v sobotu o 15. hodine v Grandhoteli Starý Smokovec. Druhé predstavenie Jack a fazuľa uvedie divadlo Bez opony z Banskej Bystrice v altánku v Tatranskej Lomnici v nedeľu o 15. hodine.

V tomto roku poctí tatranský festival Stretnutia svojou účasťou aj Divadlo Klauniky z Brna s najhranejším predstavením v Európe Don Quijote De La Ancha, ktoré má za sebou už vyše 4000 repríz a hosťovanie v 12 krajinách. Predstavenie, ktorého režisérom je Bolek Polívka, budú môcť vidieť diváci v altánku v parku v Tatranskej Lomnici v piatok o 21.15 h.

„Zavíta k nám aj popredná európska monodramatická herečka Milka Zimková, v sobotu 13. júla odohrá dve monodrámy Neveľo nás idze, neveľo nám treba a Pani Margaréta,“ doplnil Bendík. V piatok sa v Hornom Smokovci predstaví aj Spišské divadlo s hrou Všetko o mužoch a v nedeľu v Novom Smokovci domáce Divadlo Paľa Bielika s príbehom ženy, starajúcej sa o chorého manžela.

Program festivalu si môžete pozrieť na stránke Mesta Vysoké Tatry.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie