Pavol Hrabovský Kultúra

Tento týždeň v Poprade: Koncertné vystúpenia a divadlo v znamení revolúcie

S pondelkom je tu opäť ďalší týždeň a ďalšie možnosti kam si vyraziť. Ak sa nechystáte tráviť svoj voľný čas len doma, inšpirujte sa výberom top akcií na tento týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Tento týždeň v Poprade: Koncertné vystúpenia a divadlo v znamení revolúcie
Zdroj: TASR

Cesta na Severný pól

12. novembra o 17:00, Dom kultúry

Strýko Baltazár obdrží od eskimáckej kamarátky YOKO list. Tá ho prosí o pomoc pri objasnení záhady, ktorá sa deje u nich na Severnom póle. Miznú ulovené ryby a strácajú sa rôzne veci. Príčinu si nevie nikto vysvetliť. Podarí sa Baltazárovi objasniť záhadu za polárnym kruhom? Predstavenie, nielen pre deti, je príbehom o dobrote a priateľstve s chytľavými pesničkami a zábavnými scénkami, pri ktorých sa nikto neunudí.

NOVEMBER89: Beseda Nežná revolúcia po 30 rokoch

13. novembra o 16:30, Podtatranská knižnica

Diskusia za účasti prvého primátora mesta Poprad po roku 1989 Jáná Madáča. Poprad, Podtatranská knižnica, Podtatranská 1

Milan Paľa – sólový recitál

15. Novembra o 17:00 hod., Tatranská galéria

Milan Paľa vás pozýva na svoj unikátny husľový recitál. Práve vďaka svojim schopnostiam sa dnes radí medzi špičku svetových interpretov mladej generácie. Na sólovom recitáli v Poprade predstaví Partitu č.1 h mol BWV 1002 Johanna Sebastiana Bacha komponovanú v roku 1720 a o takmer 300 rokov novšiu skladbu slovenského skladateľa Mateja Háasza s názvom Sneh, ktorú uvedie premiérovo.

Stand up & jazz

15. novembra o 19:00 hod., Mamut PUB

Jedinečný stand up večer, ktorý ti okrem dobrého jedla naservíruje aj pravú nefalšovanú zábavu. Tú predvedie zoskupenie troch stand up komikov – Samo Trnka, Matej Adámy a Peter „Petiar“ Lachký. Okrem nich sa môžete tešiť aj na jazzové vystúpenie skupiny Rajazz band.

DJ EKG

16. novembra o 21:00 hod., Surprise

Jedna z najväčších akcií jesene sa uskutoční už tento týždeň v Poprade. DJ EKG sa vracia a prichádza so šou plnou energickej tanečnej hudby. Sobotný večer a kopec tanečnej zábavy, to je presne to, čo vás čaká – už túto sobotu.

Wasted: Chefkuchar Tour

16. novembra o 21:00, Rock Fabric

Radikal Chef prichádza po úspešnom albume Freeride 3 do nášho mesta. Šou plná známych skladieb a divokej energie, je to čo presne zažiješ na tomto jedinečnom vystúpení.

Voda a chrom

17. novembra o 17:00 hod., Dom kultúry

Tragikomédia, ktorá ukazuje na časy, kedy odvaha nebola taká lacná ako dnes. November 1989 v jednej bratislavskej nemocnici. V tej sa zišlo panoptikum slovenskej spoločnosti v období zmeny režimu. Veľké herecké obsadenie s typicky čiernym humorom vráti divákov do čias, vďaka ktorým máme slobodu, na ktorú dnes tak radi nadávame. Hru vám prináša divadlo s hviezdnym obsadením – GUnaGU.

Chystáte sa sťahovať do nového príbytku? Inšpirujte sa novými bytovkami, ktoré už čoskoro uvidíme v Poprade. Ich vizualizáciu si môžete obzrieť v priloženej galérií.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Takto budú vyzerať bytové domy Barbora v Poprade
5
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie