Rôzne

Vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom má úspech: Za tucet dní takmer 4 000 záujemcov!

Nový sezónny spoj z poľskej Muszyny do Popradu a späť má medzi cestujúcou verejnosťou úspech a stal sa jednou z turistických atrakcií letnej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom má úspech: Za tucet dní takmer 4 000 záujemcov!
Zdroj: shutterstock

Celkovo toto víkendové spojenie, zatiaľ počas 12 dní, oslovilo už takmer 4000 záujemcov, čím sa podľa ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka (Most-Híd) prekročili aj najoptimistickejšie očakávania.

Podtatranský vlak, ako rýchle spojenie spájajúce aj Kežmarok a Starú Ľubovňu, premáva cez letné prázdniny počas víkendov. Toto nové slovensko-poľské dopravné prepojenie bolo zaradené do cestovného poriadku vo verejnom záujme a je dotované rezortom dopravy. „Som rád, že sa nám podarilo zrealizovať niekoľkoročné úsilie a letný vlak z Popradu do Muszyny a späť sa stal obľúbeným spojením a dovolenkovým hitom. Toto železničné spojenie na slovensko-poľskom pohraničí pomôže zvýšiť atraktivitu regiónu a priláka viac turistov, pre ktorých sa zjednoduší cestovanie,“ skonštatoval Érsek.

Ministerstvo sa tri roky snažilo zaviesť toto cezhraničné spojenie v záujme zjednodušenia cestovania, podpory regiónov a cestovného ruchu, kde rezort videl jasne rastúci potenciál. Na vlak z Popradu do Muszyny nadväzujú aj prípoje smerom na Krynicu a Nowy Sacz, čo cestujúcim umožňuje dostať sa až do alebo z Krakova, pričom na území Slovenska naň nadväzujú prípoje do Košíc, resp. Starého Smokovca a Štrbského Plesa. Po prvých poznatkoch z prevádzkovania tohto vlaku je po Vysokých Tatrách najväčší záujem o Starú Ľubovňu, ale najväčší ohlas medzi poľskými cestujúcimi je na možnosť vychutnávať si samotnú jazdu s výhľadom na tatranské končiare.

Postrehli ste? V najväčšom meste pod Tatrami odštartoval projekt bikesharingu…

V najväčšom meste pod Tatrami odštartoval projekt bikesharingu
5
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie