Martin Sýkora Hokej

Vlci rozobrali kamzíkov do špiku kosti: Poprad padol v Žiline na ligové dno

Popradskí hokejisti odchádzajú zo Žiliny s debaklom. Žilinskí hokejisti sa odpútali od posledného miesta tabuľky, kam poslali práve Popradčanov.

Ilustračný obrázok k článku Vlci rozobrali kamzíkov do špiku kosti: Poprad padol v Žiline na ligové dno

Domáci, čakajúci už 14 zápasov na výhru nad Popradom, začali svižne a hostí od úvodu pritlačili pred Fernströma. Ten inkasoval už v 121. sekunde, keď ho prekonal spomedzi kruhov Holovič. Vlci boli pri chuti a v 7. min. dostali po tvrdom a krvavom zákroku Cuttinga na Gmittera, po ktorom putoval hosťujúci zadák pod sprchy, výhodu päťminútovej presilovky. Rozbiehali sa v nej síce pomalšie, ale potom prišli v 10. min. v rozpätí 32 sekúnd góly Konečného a Drábeka a hostia si vzali oddychový čas. Kamzíkov upokojil gól v 12. min., ktorý strelil od modrej Kurali a postupne sa osmelili. Pribrzdilo ich však ďalšie ich vylúčenie, ktoré síce vlci nepotrestali, ale chvíľu po ňom sa presadil mladý Ondruš a bolo 4:1. Z gólovo úrodnej tretiny to však nebolo všetko. Konečný 50 sekúnd pred koncom zvýšil na 5:1, aby ešte o 18 sekúnd Lapšanský znížil.

Od druhej tretiny sa do brány kamzíkov postavil Pajpach, no vydržal bez inkasovaného gólu len päť minút, kým ho neprekonal Konečný, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik. Vlci sa bavili hokejom a užívali si dostatočný priestor na ľade, a keď v 29. min. pridal ich siedmy presný zásah Matis, nebolo o výhre Žiliny najmenších pochýb. Kamzíci nevystrčili rožky ani v presilovke v 35. min., a proti Tomekovej lapačke neuspel v 38. min. ani Paločko. Domácich tak do kabín vyprevádzal skandovaný potlesk.

Vlci aj v tretej tretine potešili riedko zaplnené hľadisko Tipsport arény gólom, keď na 8:2 zvýšil v 45. min. Švihálek. Domáci sa snažili o dosiahnutie desať gólovej hranice, ale Pajpach bol proti, na druhej strane sa v 50. min. nepresadil proti Tomekovi Bondra. V 54. min. však zvýšil po dorážke na 9:2 svojím prvým gólom v sezóne kapitán Húževka a poltisícka divákov sa opäť začala dožadovať „desiatky“. Napriek veľkej snahe Vlkov sa však desiaty gól domácich nezrodil. Žilina tak na pätnásty pokus zdolala Poprad a prenechala mu poslednú priečku v tabuľke.

PREČÍTAJTE SI AJ: Kamzíci sa chcú odraziť od dna: V Žiline pôjde o posledné miesto

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 9:2 (5:2, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Holovič (Konečný, Drábek), 10. Konečný (Brejčák, Stupka), 10. Drábek (Húževka), 16. Ondruš (Stupka), 20. Konečný (Holovič), 26. Konečný (Stupka), 29. Matis (Hovorka, Gutwald), 45. Švihálek, 54. Húževka (Gutwald) – 12. Kurali (Lichanec, Müller), 20. Lapšanský (Lichanec). Rozhodovali: Valach, Baluška – Stanzel, Kacej, vylúčení: 3:2, navyše: Cutting (Poprad) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 21. Pajpach za Fernströma, 459 divákov

Zostavy:
Žilina: Tomek – Kříž, Den. Rehák, Brejčák, Čerenok, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka, Matis – T. Sýkora, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter
Poprad: Fernström (21. Pajpach) – Dinda, Fabian, Cutting, Kurali, Potechin, Pokovič, D. Šterbák – Kroták, Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Müller, Lichanec – D. Bondra, Troliga, Tibenský – Výhonský, Ježek, Danielčák

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Mali sme dostatok času pripraviť sa na tento šesťbodový zápas a hru Popradu sme si dostatočne rozobrali. Vinou postavenia v tabuľke bol na hráčoch určitý tlak, ale som rád, že sa s tým vyrovnali. Mali sme dobrý pohyb, dobre sme kombinovali, pomohla nám presilovka, kde sme dali dva góly a za stavu 3:0 boli chalani v úplnej pohode. Prejavilo sa to na ich pohybe, hre, korčuľovaní aj osobných súbojoch. Boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali.“

Petr Jonák, tréner Popradu: „Zápas sa nám veľmi nevydaril. Od úvodu sme ťahali za kratší koniec. Súper bol na nás dobre pripravený, vybehol na nás od úvodu a jednoznačne si zaslúžil víťazstvo. Prvý gól, päťminútová presilovka a prvá presilovka rozhodli o zápase. Chlapci sa ešte pokúsili ešte zabojovať, ale tretia tretina sa už len dohrávala."