Výhra nad Miškovcom pred dlhšou pauzou. Kamzíkov uvidíme hrať doma až v marci

Do konca základnej časti ešte ostávajú tri kolá, no kamzíci odohrali posledný domáci zápas v nedeľu 17.2. Na extraligový hokej sa v Poprade pôjde až počas play off v marci.

Ilustračný obrázok k článku Výhra nad Miškovcom pred dlhšou pauzou. Kamzíkov uvidíme hrať doma až v marci
30

Hneď v úvode zlyhal v čistej príležitosti hosťujúci Kulmala, ktorého dorážka po presilovkej kombinácii smerovala tesne vedľa bránky. V prvej tretine bohatej na šance mali napokon gólovú prevahu „kamzíci“. Blízko k otváraciemu gólu bol domáci legionár Buzzeo. Po jeho strele puk poskakoval na bránkovej čiare, ale do bezpečia ho upratal pohotový zákrok obrancu Kissa. Hostia kapitulovali v 16. minúte, keď v presilovke presne namieril Miller – 1:0.

Druhá tretina výrazne zaostala za očakávaním. Nepozornosť domáceho brankára využil v 24. minúte na vyrovnanie Galanisz, ktorý Vošvrdu prekvapil zakončením spoza bránky.

V záverečnom dejstve domáci zasypali maďarskú brankársku hviezdu Vaya množstvom striel. Jednu z najväčších šancí zahodil Bondra, ktorý únik dvoch na jedného vyriešil nedôrazným zakončením do Vayovej lapačky. Vykúpenie zo streleckej nemohúcnosti zariadil v páde Paločko. Domáci útočník, ktorý sa vrátil po dlhom zranení, sa presadil aj napriek faulu hosťujúceho obrancu. V závere mohol výhru Popradu poistiť v úniku Takáč, ale jeho blafák brankár Miškovca kryl.

HK Poprad – DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 16. Miller (Salija), 53. Paločko (Takáč) – 24. Galanisz (Vojtkó, Somogyi).
Rozhodovali: Stano, Korba – Frimmel, Výleta, vylúčení: 6:9, navyše Buzzeo (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1317 divákov.

Poprad: Vošvrda – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Ťavoda, Salija, Karalahti – Bondra, Miller, Svitana – Buzzeo, Heizer, Paločko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Kundrík, Belluš – Mlynarovič

Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Vojtkó, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Albert, Hajós, Ritó

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: „Vedeli sme, aký súper nás čaká. Vedeli sme, že sú veľmi dobre organizovaní a trpezliví. Povedali sme si, že musíme hrať zodpovedne a vytvárať tlak na ich obrancov. Dali sme gól, potom nás pribrzdil ten smolný vyrovnávajúci zásah, do tretej tretiny sme šli s vedomím rozhodnúť zápas.“

Strenk Hunor, asistent trénera Miškovca: „Bol to dobrý zápas, aj napriek tomu, že súper mal viac striel a my sme mali veľa vylúčení, čo si nemôžeme dovoliť. Tento zápas bol dôležitý pre oba tímy. Brankári boli výborní, bol to zápas o jednom góle. Poprad má veľmi dobré mužstvo, gratulujem mu k výhre.“