Monika Vengrínová Rôzne

Významné osobnosti popradského regiónu: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!

Korene mnohých osobností siahajú práve do nášho regiónu. Pochváliť sa môžeme nielen slávnymi rodákmi, ale i osobnosťami, ktoré sa v Poprade či okolí rozhodli prežiť časť svojho života. Poznáte mená známych ľudí, ktorým v životopise svieti naše mesto?

Ilustračný obrázok k článku Významné osobnosti popradského regiónu: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Naše mesto a jeho okolie je rodiskom či pôsobiskom mnohých významných osobností z rôznych oblastí. Pochváliť sa môžeme maliarmi, hudobníkmi, literátmi, politickými dejateľmi, športovcami, ale aj populárnymi osobnosťami dneška. Ukážte, akí ste lokálpatrioti a trúfnite si na 10 otázok, týkajúcich sa známych mien, spojených s našim regiónom.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Významné osobnosti späté s popradským regiónom

Otestujte sa aj v iných oblastiach! Overte si, či poznáte notoricky známe fakty o Poprade, alebo či máte prehľad v letných prázdninových atrakciách nášho regiónu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie