Správy

Aktuálny stav v popradskej nemocnici: Začína sa s očkovaním, na toto sa pripravte

Koľko je v Nemocnici Poprad voľných COVID lôžok? Koľko lekárov a zdravotníckych pracovníkov má pozitívny test?

Ilustračný obrázok k článku Aktuálny stav v popradskej nemocnici: Začína sa s očkovaním, na toto sa pripravte
Zdroj: Dnes24.sk

Nemocnica Poprad eviduje k utorku 49 zamestnancov s ochorením COVID-19. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda s tým, že aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných 44 pacientov s novým koronavírusom.

Pokiaľ ide o lôžka, máme 55 reprofilizo­vaných lôžok s prívodom kyslíka, šesť reprofilizovaných lôžok pre OAIM COVID, štyri reprofilizované lôžka pre JIS3 COVID,“ doplnila.

Len neodkladná starostlivosť

Aj Nemocnice Poprad sa má týkať nariadenie ministerstva zdravotníctva o poskytovaní len neodkladnej zdravotnej starostlivosti. „Pre narastajúci počet pacientov s ochorením COVID-19 hospitalizo­vaných na reprofilizovaných lôžkach COVID oddelenia sme už od 10. decembra dočasne pozastavili všetky plánované a dočasne odkladné operačné výkony,“ ozrejmila Galajda.

Podľa jej ďalších slov nemocnica 18. decembra zverejnila informácie, v akých režimoch pracujú jednotlivé ambulancie a ktoré z nich museli dočasne zatvoriť. Hovorkyňa uviedla, že po celý čas nabádajú ľudí, aby si pred príchodom do nemocnice overili telefonicky, či je vhodné navštíviť ambulanciu a pokiaľ áno, aby sa objednali na presný čas a znížili tak čas pobytu v priestoroch nemocnice.

Začína sa očkovať

Od stredy 6. januára 2021 nastanú v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 zmeny pri pohybe v priestoroch Nemocnice Poprad.

"Pri prechádzaní z poliklinickej do lôžkovej časti nebude možné využívať –1. poschodie. Na –1. poschodí, v priestoroch ambulantnej časti fyziatricko-rehabilitačného oddelenia, vznikol priestor určený na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Zákaz prechádzania cez tento priestor platí nielen pre zamestnancov nemocnice, ale aj pre širokú verejnosť, pacientov, klientov, " informuje ďalej Galajda.

Prechod bude z hygienicko-epidemiologických dôvodov uzavretý až do odvolania. Prosíme, aby ste na prechádzanie z poliklinickej do lôžkovej časti a naopak využívali spojovaciu chodbu na 1. a 2. poschodí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: TASR

Najčítanejšie