Monika Gécziová Šport

Ema a Wilma G spod Tatier: Na majstrovstvách sveta vo voltiži bodovali v 40 stupňových horúčavách

Ema Kolesárová s kobylou Wilmou G sa môžu pochváliť parádnym úspechom. I napriek tomu, že sa na majstrovstvách sveta v Holandsku do finále neprebojovali, podtatranský región a slovenské farby hájili skvelo.

Ilustračný obrázok k článku Ema a Wilma G spod Tatier: Na majstrovstvách sveta vo voltiži bodovali v 40 stupňových horúčavách
8
Galéria

Šesť dní trvajúcich majstrovstiev sveta vo voltiži v holandskom Ermele sa 23. až 28. júla sa zúčastnila aj výprava spod Tatier, ktorú tvorili štyri dámy. Trénerka a zároveň lonžérka Mária Fogašová, cvičenka Ema Kolesárová, ošetrovateľka Katka Ambrózová a v neposlednom rade 13-ročná holštýnska kobyla Wilma G.

V prekrásnom jazdeckom areáli v Národnom jazdeckom centre v Ermele sa zišlo 123 pretekárov z 23 krajín. Po absolvovaní veterinárnej prehliadky koní, ktorú Wilma zvládla bez problémov, prebiehali od stredy povinné zostavy, v rámci ktorých sa Ema umiestnila na 44. mieste.

„Aj napriek teplotám, ktoré sa šplhali k štyridsiatke, to Ema aj Wilma zvládli veľmi dobre. Pekne predvedená zostava ukončená náročným zoskokom flikom, síce Emu do finále neposunula, ale známkou 6,6 je zaistila účasť na budúcoročných majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať vo švédskom Flyinke,“ uviedla Emina trénerka Mária Fogašová z OZ Galaxia Spišská Teplica s tým, že Ema sa napokon celkovo umiestnila na 40. mieste. „Účasť na takomto podujatí ju namotivovala k ďalšej príprave a znáročneniu voľnej zostavy,“ dodala trénerka.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie