Kamzíci zaknihovali povinné víťazstvo: Nepochopiteľná prehra z Detvy odčinená

Po vypadnutí s maďarským Miškolcom vo Vyšehradskom pohári sa Popradčania predstavili doma pred skromnou diváckou návštevou proti Detve.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci zaknihovali povinné víťazstvo: Nepochopiteľná prehra z Detvy odčinená

Kamzíci sa od úvodnej minúty sa snažili odčiniť prehru 3:7, ktorá znamenala historicky prvé víťazsvo Detvy v najvyššej súťaži. Hostia hrali hneď od úvodu veľmi nedisciplinovane, domáci mali viac ako minútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. V nej sa v 12. minúte výstavnou strelou prezentoval Buc. Pre nového brankára Detvy Hacketta to bol zároveň prvý inkasovaný gól na Slovensku. Viac presných zásahov však napriek aktivite Popradčania v prvej tretine nedali napriek tomu, že takmer osem minút hracieho času hrali hostia v oslabení.

Dominancia kamzíkov pokračovala i v úvode druhej tretiny. Po peknej kombinácii sa v početnej minúte presadil z medzikružia Brejčák a Poprad viedol rozdielom dvoch gólov. Na 3:0 zvýšil v 35. minúte Jáchym a opäť sa tak stalo počas presilovky. V závere druhého dejstva sa dostali k slovu i hostia. Popradčania sa postupne vyfaulovali o dvoch hráčov a Detva hrala minútu 5 na 3. Najprv pred prázdnou bránkou zlyhal Novák, ktorému zabránil skórovať pohotovým zákrokom McDowell, ale keď sa vrátil na ľad vylúčený Hvila, strela Chovana skončila v Corbeilovej sieti – 3:1.

Vedenie Popradu poistil v 42. minúte po kurióznej situácii Rapáč, keď si jeho prihrávku zrazili do vlastnej bránky Vyskoč s Hackettom. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času zvýšil na 5:1 delovkou König. Domáci využili siedmu presilovú hru expresne rýchlo hneď po vhadzovaní. Na končených 5:2 skorigoval Ščurko, ktorý Corbeilovi vymietol pavučinu v hornom rohu bránky. Detva stále čaká na prvú výhru vonku.

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 5:2
46

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Od začiatku zápasu sme sa snažili vnútiť súperovi našu hru. S rýchlym pohybom sme si vypýtali fauly a naša úspešnosť v presilovkách hovorí za všetko. Bola vyše päťdesiat percent. Z našej strany sú už presilovky lepšie, na tréningoch ich poctivo nacvičujeme. Detva nie je ľahký súper. Chlapci zodpovedne pristúpili k zápasu, vedeli sa namotivovať a nepripustili žiadne prekvapenie. Chcem sa poďakovať i divákom, že nás podporujú, aj keď sa nám nedarí.“

Štefan Mikeš, tréner Detvy: „Stáva sa nám to veľmi často, ale rýchlo prehrávame jedna, dva, tri nula. Nerozumiem tomu. S Popradom sme doplatili na nedisciplinovanosť. Chlapci sa síce stále zlepšujú, ale po toľkých prehrách na nich leží trauma. Dali sme iba dva góly a inkasovali päť, čo na body stačiť nikdy nebude. Na tréningoch im to ide, vedia si vypracovať šance a s ľahkosťou ich premeniť. V zápase to však nevedia ukázať.“

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 12. Buc (Svitana, Mlynarovič), 21. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 35. Jáchym (Heizer, König), 42. Rapáč (Paločko ml., Svitana), 50. König (Heizer) – 39. Martin Chovan (Ščurko, Novák) 52. Ščurko (Murček). Rozhodovali: Fridrich, Štefik – Kacej, Gajan, vylúčení: 3:7, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 816 divákov

Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, Jáchym, König, Dinda, Ježek, Česánek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko ml., Vartovník, Bondra – Hvila, Heizer, Rapáč – Paločko.

Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Vyskoč, Jendroľ – Ščurko, Surovka, Novák – Tibenský, Murček, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Utkin – Gašpar, Huňady, Surový