Barbara Dallosová Krimi

Popradskí policajti o nehoráznej drzosti kamionistu (43): Toto má na rováši, FOTO

Kamionista viezol niekoľkotonový náklad, s návesom skončil v priekope. Ukázalo sa, že pred jazdou si vypil.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí policajti o nehoráznej drzosti kamionistu (43): Toto má na rováši, FOTO
3
Galéria

Nehorázna drzosť vodiča kamióna. Tak opisujú krajskí policajti prípad z rumunského kamionistu (43), ktorý viedol ťahač s návesom naloženým nákladom o hmotnosti 25 ton.

,,Vodič pri cúvaní zišiel zadnou časťou návesu mimo vozovku do priekopy, kde narazil do stromu. Výsledok dychovej skúšky bol 1,29 promile," ozrejmujú muži zákona s tým, že popradský vyšetrovateľ už vodičovi vzniesol obvinenie za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Policajti v súvislosti s prípadom dvíhajú varovný prst a zdôrazňujú, že vodiči nákladiakov v roku 2019 zavinili v Prešovskom kraji až 168 dopravných nehôd.

,,Ich veľkosť a váha sú faktormi, ktoré majú výrazný vplyv pri kolíznych situáciách. Brzdná dráha je dlhšia, manévrovateľnosť náročnejšia a potreba priestoru na ceste väčšia. Následky pri nehodách pritom môžu byť až katastrofálne. Vodiči týchto cestných „obrov“ by preto mali byť zvlášť dôslední v dodržiavaní pravidiel cestnej premávky ako aj predvídaví. Zodpovednosť za seba a iných musí byť na prvom mieste," dodáva polícia.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM