Monika Gécziová Šport

Štrbské Pleso zaplnia bežkári: Konať sa tu budú Medzinárodné Majstrovstvá SR

Už počas nasledujúceho víkendu sa na Štrbskom Plese stretne viac ako 200 bežcov na lyžiach z celého Slovenska i z krajín Vyšehradskej štvorky. Súťažiť budú o majstrovské tituly.

Ilustračný obrázok k článku Štrbské Pleso zaplnia bežkári: Konať sa tu budú Medzinárodné Majstrovstvá SR
Zdroj: Športový klub Štrba

Majstrovské tituly získajú 16. a 17. marca 2019 najlepší pretekári z lyžiarskych klubov z celého Slovenska a z krajín Vyšehradskej štvorky. Súťažiť bude viac ako 200 bežcov na lyžiach v žiackych, dorasteneckých a dospelých kategóriách. Súčasťou vrcholného podujatia Slovenského pohára v behu na lyžiach sú aj vytrvalostné preteky kategórie FIS Cup a preteky olympijských nádejí V4 Olympic Hopes v dorasteneckých a juniorských kategóriách.

Slávnostné otvorenie pretekov sa uskutoční v piatok 15. marca o 18:15 v Kultúrnom dome v Štrbe, kde sa účastníkom prihovoria hostia a slovenskí reprezentanti z tohtoročných súťaží EYOF v Sarajeve, Svetovej zimnej Univerziády Krasnoyarsk a účastníci Majstrovstiev sveta v lyžovaní Seefeld 2019. „Tradične počas programu zložia sľub zástupcovia rozhodcov i pretekárov a každý účastník získa drobný suvenír. Program spestrí bubnová show Batida,“ uviedli organizátori zo Športového klubu Štrba.

V sobotu 16. marca sa uskutočnia vytrvalostné preteky FIS Cup s hromadným štartom v kategóriách muži 30 km a ženy 15 km voľnou technikou a o majstrovské tituly zabojujú aj žiaci a dorastenci. „V súčasnosti je vo výbornej kondícii celá 5 kilometrová trať vo Furkotskej doline aj štadión a okolité časti trate, ktoré sú vďaka umelému zasnežovaniu k dispozícii od začiatku decembra,“ ozrejmili organizátori s tým, že v nedeľu preteky vyvrcholia šprintom dvojíc voľnou technikou.

Mladší žiaci budú súťažiť klasickou technikou, starší žiaci, dorastenci a dospelí voľnou technikou. „V tejto divácky atraktívnej disciplíne sa dvojice 2 až 3-krát striedajú na šprintérskom okruhu v dĺžkach od 500 metrov až 1,4 kilometra podľa vekovej kategórie,“ vysvetlili organizátori pretekov a dodali, že štarty v sobotu aj v nedeľu sú naplánované od 9:30.

Organizátori zároveň upozorňujú, že v bežecké trate budú z dôvodu konania sa pretekov, pre verejnosť uzavreté, a to v piatok od 13:00 do 16:00, v sobotu od rána do 15:30 a v nedeľu bude štadión a šprintérsky okruh zatvorený od rána do 13:00 hodiny.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM