Popradčania, aj toto môžete u nás zažiť: Vybrali sme naj akcie tohto týždňa

Kam si skočiť zrelaxovať? Pozrite si prehľad najzaujímavejších tohto týždňových akcií v Poprade a v okolí.

Monika Gécziová
Ilustračný obrázok k článku Popradčania, aj toto môžete u nás zažiť: Vybrali sme naj akcie tohto týždňa
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

Ťapákovci

11. marca o 19:00 – Dom kultúry, Poprad
Divadelné predstavenie “Ťapákovci” patrí k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. Vstupné: 11,00, 13,00 a 15,00 eur.

Prednáška Michala Lindtnera – Kĺby

12. marca o 17:00 – Klub zdravia, Poprad-Veľká
Trápite sa častými bolesťami kĺbov? Chcete vedieť prečo vznikajú a ako bolestiam predchádzať? Veľa o kĺboch sa dozviete, ak prídete na ďalšiu prednášku skúseného fyzioterapeuta Michala Lindtnera. O detičky bude postarané v našom detskom klube.

Muzikoterapia pre deti

12. marca o 17:55 – Moja joga, Partizánska, Poprad
Vítaní sú rodičia s deťmi akéhokoľvek veku – od bábätiek, cez malých chodcov aj staršie deti. Budú si môcť vyskúšať rôzne liečivé nástroje a sami si zahrať či zaspievať. Vybrali sme pre deti tie odolnejšie nástroje :) sa zahráme, zabavíme a možno aj oddýchneme a zrelaxujeme. Muzikoterapia krásne uvoľňuje a pomáha aktivovať samoliečiace procesy v organizme. Vstupné je 5 eur, deti zdarma.

Zimná Kalokagatia

12. – 13. marca o 10:00 – Štrbské Pleso
Olympiáda deti a mládeže, kde si žiaci základných škôl z celého Slovenska zmerajú sily v zimných športoch – zjazdovom lyžovaní, bežeckom lyžovaní, snoubordovaní, biatlone, freestyle lyžovaní a v ring bandy hokeji.

Filmový Festival Jeden Svet

12. – 15. marca od 17:00 – Klub Zóna Dom kultúry, Poprad
Medzinárodný festival dokumentárnych filmov. Vstupné: 2,00 eurá / blok.

Peter Svoboda – Pod tieňom obrova

13. marca o 16:00 – Vila Flóra, Starý Smokovec
Vernisáž výstavy fotografií medzinárodne uznávaného krajinárskeho, horského a športového fotografa Petra Svobodu. Výstava potrvá do 15. júna.

Hudobná skupina Nádej

13. marca o 16:00 – Dom seniorov, Tatranská Štrba
Koncert country gos­pelovej skupi­ny Nádej z Po­pradu. Vstup voľný.

Beáta Stasová – Duchovná obnova pre ženy a matky „Desatoro ženy“

14. marca o 18:30 – Rímskokatolícka farnosť, Poprad Juh
Duchovnú obnovu povedie Beáta Stasová, ktorá nás okrem uvedenej témy povedie aj adoráciou. Po ukončení obnovy pozývame všetkých na agapé do priestorov pod kostolom, kde sa budete môcť osobne stretnúť s Beátou Stasovou. Samotný program začína o 18:30 svätou omšou a pokračuje o 19:15 témou obnovy. Vstup je voľný.

Play-Off HK Poprad – HC Košice

15. a 16. marca od 18:00 – Zimný štadión, Poprad
Štvrtfinálové Play-Off. Nenechajte si újsť pravé východniarske derby medzi HK Poprad – HC Košice. Vstupné 4 a 5 eur.

Čokafé vo Forume

15. a 16. marca – Forum, Poprad
Samé Dobré Veci … z pražiarní, kaviarní, čokoládovní, čajovní, cukrární … prichádzajú aj pod Tatry. Forum sa zmení na veľkolepú kaviareň s najširšou ponukou káv, čokolád, čajov a sladkých dobrôt. Pripravený je aj atraktívny a tematický sprievodný program.

Hero season trophy tour 2018

16. marca – Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica
Výnimočné preteky v obrovskom slalome sú určené pre verejnosť a prihlásiť sa môže ktokoľvek. Súťaží sa v piatich kategóriách, v jednom kole, a nakoniec spoznáme absolútneho víťaza.  Preteky bude sprevádzať perfektná Apres ski zábava. O zábavu sa postará DJ spolu s tanečnicami.

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach

16. – 17. marca – Štrbské Pleso
FIS medzinárodné Majstrovstvá SR v behu na lyžiach s medzinárodnou účasťou, ktoré sú zároveň pretekmi olympijských nádeji Olympic Hopes V4. Štartovať budú pretekári v žiackych, dorasteneckých, seniorských a veteránskych kategóriách. Športovej časti predchádza kultúrny program – slávnostné otvorenie M-SR.

Tárajko a Popletajka – Hľadanie strateného pirátskeho pokladu

17. marca o 10:00 – Dom kultúry, Poprad
Skvelá divadelná show pre celú rodinu. Tárajko a Popletajka sa tentokrát rozhodli požiadať detičky o pomoc pri hľadaní strateného pirátskeho pokladu. Nebude chýbať ani interaktívne zapojenie detí do dejovej línie. Tie najodvážnejšie z detičiek budú môcť pomáhať Tárajkovi a Popletajke priamo na pódiu pri nácviku pirátskej hymny, oprave pirátskeho dela, či pri plnení iných nenáročných úloh. Vstupné: 7 eur.

Mojše Band

17. marca o 17:00 – Tatranská galéria, Poprad
Výnimočný koncert židovskej hudby zo Spiša v podaní kapely Mojše band pod názvom Zipserim ZIPSERIM (Spišiaci) a uvedenie nového CD kapely Mojše Band mapujúce židovské hudobné dedičstvo Spiša, okrem iných aj skladateľa Kleinbergera z Podolínca.

Divadelné fašiangy - Slovensko v obrazoch

17. marca o 18:00 – divadelná sála, Spišská Sobota
Inscenácia Slovensko v obrazoch si kladie za cieľ predstaviť Františka Švantnera ako mimoriadne moderného, múdreho, zrozumiteľného a nadčasového autora, ktorý je zaujímavý a atraktívny aj pre dnešných mladých ľudí. Vstupné: 6 eur.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk