Martin Sýkora Od Vás

V Matejovciach nič nové: Kradnú jablká z dvora za bieleho dňa!

O spolunažívaní dvoch rôznych kultúr by v Poprade - Matejovciach mohli napísať množstvo kníh a ani jedna by určite nebola úplnou komédiou - iba ak trpkou.

Ilustračný obrázok k článku V Matejovciach nič nové: Kradnú jablká z dvora za bieleho dňa!
3
Galéria
Foto: Sabina Hanzely

Incidenty na dennom poriadku

Dnes (31.3.) nás kontaktovala obyvateľka popradskej mestskej časti Matejovce Sabina Hanzely. Potvrdila len to, o čom sa tu rozpráva niekoľko rokov a zatiaľ nikto miestnym nepomohol.

„Dobrý deň, neviem, na koho sa obrátiť, tak píšem Vám. V Matejovciach som bola svedkom krádeže jabĺk rómskymi deťmi z dvora za bieleho dňa,“ napísala nám Sabina, ktorú pobúrilo, že nezbedným deťom pomáhala aj dospelá tehotná žena.

Podobné incidenty medzi majoritným obyvateľom a minoritnou neprispôsobivou komunitou sú v tejto mestskej časti takmer na dennom poriadku. Pokusy o nájdenie čarovnej paličky alebo koncepčného riešenia sú zatiaľ neúspešné. „Neostáva nám už nič iné, len čakať, či to zájde ešte ďalej, keďže mesto nad takýmito neprispôsobivými občanmi naďalej len priviera oči,“ dodala matejovská obyvateľka.

Schválili Matejovce bez hlasu

Matejovčania do poslednej chvíle bojovali o svoje zastúpenie v mestskom zastupiteľstve, keďže dnes tam z tejto mestskej časti nesedí nikto. „Ja si myslím, že je to veľká škoda, lebo prečo práve Poprad má mať takéto rozdelenie obvodov, keď v ostatných mestách sú obvody bežne rozdelené spravodlivejšie a každá časť má svojho poslanca,“ zdôraznil aktivista z Matejoviec Ľuboš Stankoven. Súčasný model je podľa neho nastavený tak, že kandidát z Matejoviec má nulovú šancu dostať sa do mestského zastupiteľstva (MsZ), už niekoľko rokov ich prehlasujú iní záujemcovia. Model dvoch volebných obvodov ostal a v Matejovciach zostali aj nakopené problémy za ostatné roky. Čo bude ďalej?

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM