Jana Buvalová Práca

Dobré správy pre Spiš: Na obzore je nový investor. Chce vybudovať závod a zamestnať až 500 ľudí!

Pracovných príležitostí nikdy nie je dosť. Na Spiši svitá na lepšie časy. Na obzore je totiž nový investor a môže pribudnúť až päť stoviek pracovných miest.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre Spiš: Na obzore je nový investor. Chce vybudovať závod a zamestnať až 500 ľudí!
Zdroj: TASR

V Hnedej priemyselnej zóne Levoča – Juh chce podnikať popradská firma BIB – Beton Industry Buildings, ktorá sa venuje výrobe hotových bytových a nebytových objektov.

Vybudovanie kompletného závodu

V meste by tak koncom budúceho roka mohlo vzniknúť 500 pracovných miest. Poslanci Mestského zastupiteľstva schválili investičný zámer spoločnosti na poslednom zasadnutí v pondelok a poverili primátora mesta Milana Majerského rokovať s jej konateľom. Investor chce vybudovať závod na výrobu kompletnej 3D prefabrikácie.

„Ak prebehnú rokovania v poriadku, v Hnedej priemyselnej zóne Levoča – Juh vznikne 500 pracovných miest. To je naša priorita. Takisto je dôležité, že je to firma, ktorá vo výrobnom procese používa inovačné technológie, ktoré nezaťažujú životné prostredie a bytové a nebytové objekty sú finančne dostupné pre všetky záujmové skupiny. V budúcnosti by sme tak mohli prepojiť aktivity spoločnosti so záujmami mesta," priblížil Majerský.

Spoločnosť chce v Levoči vybudovať kompletný závod, ktorý bude poskytovať modelový výrobný koncept pre výstavbu montovaných nízko energetických bytových a nebytových objektov. Vyrábať by sa tu mali panelové dielce pozostávajúce zo železobetónových buniek so zabudovanými rozvodmi a inštaláciami.

Investícia za 106 miliónov eur

Technológie výrobného procesu majú obsahovať úsporné vykurovacie systémy a riadiace jednotky, úsporné prvky triedy AAA+, či najnovšie tepelnoizolačné systémy. Tento komplex má podľa investičného zámeru prispievať k zvýšeniu úrovne technologického know-how regiónu, podporiť riešenie sociálnych a ekonomických otázok, zvýšiť životnú úroveň obyvateľov a podporiť aktivity samosprávy.

„Investor plánuje do realizácie projektu investovať 106 miliónov eur. Ak sa mesto Levoča s firmou BIB – Beton Industry Buildings dohodne, stavebné práce areálu závodu by mohli začať v januári 2016 a kompletnú prevádzku plánuje firma spustiť v novembri 2016,“ uzavrel primátor.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie